SIKÇA SORULAN SORULAR

Programları nasıl satın alabilirim?

 Youtube.com ve Zihinotesi.com işbirliğiyle Serbest Bırakma Programlarına artık üye olarak youtube.com/sedonayontemi kanalından ulaşabilirsiniz. Üyelik modeline geçildiği için bu internet sitesinde artık ürün satış yapılmamaktadır.

 Zihinotesi.com sitesindeki Mp3 ses kayıtlarının ne gibi faydaları vardır?

 Öncelikle bu kayıtlar dinlendikçe ve uygulama yapıldıkça, kişi bilinçaltındaki olumsuz duygu ve düşünceleri, negatif programları ve olumsuz inançları temizlemeye başladığı için çok daha huzurlu, mutlu ve özgür hissetmeye başlayacaktır. Ayrıca seçilen konuda bilinçaltındaki blokajlar temizlendikçe kişi o konuda çok daha rahat, aktif ve cesur olmaya başlar. Böylece o konuda adım adım değişim yaşamaya başlar. Bu şekilde kişi bilinçaltındaki olumsuz döngülerin frekansından çıkmaya başlayarak yaşamının kontrolünü tekrar eline alacaktır.

Mp3 ses kayıtlarını nasıl dinlemek gereklidir?

Kayıtları dinlerken sessiz bir ortamda olmak ve başka bir aktivite yapmamanız gereklidir. Kayıtları oturarak ya da uzanarak dinleyebilirsiniz. Kayıtları hem kulaklı hem de hoparlörden dinleyebilirsiniz. Kulaklıkla dinlemek daha çok odaklanmanızı sağlar. Kayıtları gözü açık ya da kapalı dinleyebilirsiniz.

Mp3 ses kayıtlarını kaç kere dinlemek gereklidir?

Satın aldığınız programları ne kadar çok dinleyip uygulama yaparsınız size o kadar çok fayda sağlayacaktır. Seçtiğiniz konuda değişim yaşamaya başladıkça ve o konuyla ilgili daha özgür ve huzurlu hissettiğinizde amacınıza ulaşmaya başladığınızı görebilirisiniz. Kayıtları ne kadar çok ihtiyacınız varsa o kadar dinleyip uygulama yapmanız her geçen gün o konuda çözülüm ve arınma yaşamanızı sağlar. Kayıtları dinlemek ve uygulama yapmak için kendinize bir üst ya da alt limit koymanıza gerek yoktur. İhtiyaç duydukça ya da kendinizi o konuda geliştirmek istedikçe dinleyebilirsiniz.

Mp3 ses kayıtlarını dinlerken uykuya dalarsam etkisi azalır mı?

 Kayıtları dinlerken uyusanız bile bilinçaltınızda rahatlama ve arınma sağlayacaktır. Ancak özellikle ilk uygulamalarda bilinçli olarak kalmanız ve uygulamaları yapmanız önemlidir. O yüzden kayıtları dinlerken sürekli uyuyorsanız, kayıtları gece yatmadan önce dinlemek yerine, oturarak daha bilinçli bir şekilde dinleyip uygulama yapmanız faydalı olur. Aynı konuda kayıtları en az 2-3 kere bilinçli bir şekilde dinleyip uygulama yaptıysanız daha sonraki seferde bazen uykuya dalmanızda bir sakınca yoktur.

Mp3 ses kayıtları ne zaman fayda sağlamaya başlar?

 Kayıtları dinlemeye ve uygulamaya başlar başlamaz, rahatlamaya ve daha huzurlu olmaya başlayabilirsiniz. Uygulama yaptığınız konuyla ilgili değişim ve dönüşüm yaşamanız bir sürece bağlıdır. Seçtiğiniz konu ile ilgili harekete geçmeniz ve size faydası olmaya davranışlarınızı da değiştirmeniz önemlidir. Değişim adım adım gerçekleşecektir. Bu bazı konularda çok hızlı bir şekilde ama bazı konularda da yavaş yavaş olabilir. Önemli olan seçtiğiniz konularda öncelikle daha huzurlu özgür ve değişime açık hissetmenizdir. Böylece istediğiniz değişimler gerçekleşmese bile hayatınızı olduğu gibi kabul etme ve her anınızda huzurlu olma gücünü tekrar kazanabilirsiniz.

Mp3 ses kayıtlarını dinlerken dikkatim çabuk dağılıyor ya da odaklanamıyorum.

 Bu durum son derece doğaldır ve bazı kişilerde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Zihniniz çok aktif ise ve çok fazla duygu ve düşünceyi bastırdıysanız odaklanama sorunu yaşıyor olabilirisiniz. Burada yapacağınız ilk şey kayıtları dinlerken sessiz ve sakin bir yerde bulunmaktır. Cep telefonunuzu, televizyonu kapatmanız ve diğer dış etkenlerden bir süreliğine uzak olmanız önemlidir. Bununla birlikte kayıtları dinlerken sadece yapabildiğiniz kadar odaklanmanız ve dinlemeniz adım adım zihninizde rahatlama sağlar. Sadece dinlemeye ve uygulamaya niyet etmeniz bile kayıtları daha rahat dinlemenizi sağlayacaktır. Böylece kayıtlardan fayda sağlamaya ve bastırdığınız duygu ve düşüncelerden özgürleşmeye başlayabilirsiniz.

Mp3 ses kayıtlarının bir zararı var mı?

 Kesinlikle hayır. Bu kayıtlardaki uygulamalar ve ses frekansları özel olarak hazırlanmış ve hiç bir zararları yoktur. Ses kayıtları, dinleyen kişide sadece rahatlama, huzur, özgürlük sağlar. Uygulama yaparken bazen duygularınızı ve düşüncelerinizi daha yoğun fark etme ihtimaliniz vardır, bu da enerjilerin yüzeye çıkıp serbest kalmaya başladığını gösterir

Mp3 ses kayıtlarını dinlerken ya da dinledikten sonra ağlamam normal mi?

Ses kayıtlarındaki frekanslar ve uygulamalar olumsuz duygu ve düşünceleri serbest bırakmak üzere oluşturulduğu için geçici olarak bedensel tepkiler oluşabilir. Ağlama, gülme, derin nefes verme, esneme, vücutta ısınma, terleme gibi geçici ve doğal bedensel tepkiler bilinçaltınızdaki enerjilerin yüzeye çıkıp boşalmaya başladığını işaret eder. Bazen bu bedensel tepkiler yoğun olarak görülür bazen çok az hissedilir. Ancak sonuçta bütün bunlar son derece normaldir, geçicidir ve sürecin parçasıdır. Beden ihtiyaç duyduğu bedensel tepkiyi kendiliğinde ortaya çıkaracaktır. Burada tek yapmanız gereken sürece güvenmek ve o andan ne yaşıyorsanız onu yaşamaya izin vermektir.

Mp3 ses kayıtlarını dinledim ve olumsuz duygu ve düşüncelerimde artış oldu.

Bu normal mi?

 Evet bu normaldir ve bir üst bölümde anlattığım gibi geçici bir durumdur. Olumsuz duygu ve düşünceleri uzun süre bilinçaltına bastırdığınız için bazı zamanlarda duygular yüzeye çıktığı için enerjileri yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz. Bu durum aslında iyiye işarettir. Duyguların serbest kalmak üzere ortaya çıktığını gösterir. Burada yapacağınız kayıtları dinlemeye devam etmek ve var olan duygulara izin verip, serbest bırakmaktır. Bunu şöyle bir benzetmeyle açıklayabiliriz. Denizde suyun altına plastik bir topu uzun süre bastırmaya çalıştıktan sonra ellerinizi bırkatığınızda top sudan yukarı fırlar. İşte duygular bazen yüzeye çıktıklarında geçici olarak buna benzer bir etki bırakabilirler ancak bu özgürleşmeye başlamanın kanıtıdır.

Yeni gelişmeleri nasıl takip edebilirim ?

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizi www.facebook.com/zihinotesi facebook ve instagram @sedonayontemi sayfalarından takip edebilirsiniz.

Birebir Seanslar devam ediyor mu?

Hayır. Kağan Bayraktaroğlu yoğun yurtdışı seyahatleri sebebiyle artık birebir seans yapmamaktadır. Türkiye'de olduğu bazı zamanlarda atölye ve seminerlerler vermektedir. Yeni etkinlikleri instagram.com/sedonayontemi sayfasından ve sedonayontemi.com etkinlik takvimi sayfasından takip edebilirsiniz.